Банана

ден150

Состојки: пире од банана 40%, бадемово млеко, чиа семе, фруктоза и Витамин Ц.
Просечни нутритивни вредности на 100 g:

Енергетска вредност 619 KJ (148 Kcal)
Протеин 6,95 g
Масти

од кои заситени

4,5 g

0,72 g

Прехрамбени влакна 5,85 g
Јаглехидрати

од кои шеќери

10,1 g

6,3 g

Сол 0,1 g

341 на залиха

ПОСНО
MK