Боровинка

ден150

Боровинка

Состојки: пире од боровинка 40%, бадемово млеко, чиа семе, фруктоза и Витамин Ц.

Просечни нутритивни вредности на 100 g:

Енергетска вредност 535 KJ (128 Kcal)
Протеин 6,49 g
Масти

од кои заситени

4,37 g

0,68 g

Прехрамбени влакна 5,28 g
Јаглехидрати

од кои шеќери

9,8 g

5,6 g

Сол 0,08 g

336 на залиха

ПОСНО
MK