Вишна

ден150

Состојки: пире од вишна 40%, бадемово млеко, чиа семе, фруктоза и Витамин Ц.

Просечни нутритивни вредности на 100 g:

Енергетска вредност 485 KJ (116 Kcal)
Протеин 6,57 g
Масти

од кои заситени

4,38 g

0,69 g

Прехрамбени влакна 5,31 g
Јаглехидрати

од кои шеќери

9,9 g

5,8 g

Сол 0,08 g
ПОСНО
MK