Малина

ден150

Состојки: пире од малина 40%, бадемово млеко, чиа семе, фруктоза и Витамин Ц.

Просечни нутритивни вредности на 100 g:

Енергетска вредност 523 KJ (125 Kcal)
Протеин 6,91 g
Масти

од кои заситени

4,47 g

0,72 g

Прехрамбени влакна 5,78 g
Јаглехидрати

од кои шеќери

10,1 g

6,3 g

Сол 0,1 g

197 на залиха

ПОСНО
MK