Праска

ден150

Состојки: пире од праска 40%, бадемово млеко, чиа семе, фруктоза и Витамин Ц.

Просечни нутритивни вредности на 100 g:

Енергетска вредност 531 KJ (127 Kcal)
Протеин 6,8 g
Масти

од кои заситени

4,43 g

0,71 g

Прехрамбени влакна 5,42 g
Јаглехидрати

од кои шеќери

10 g

6 g

Сол 0,09 g

Нема на залиха

ПОСНО
MK