Јаболко

ден150

Состојки: пире од јаболко 40%, бадемово млеко, чиа семе, фруктоза и Витамин Ц.

Просечни нутритивни вредности на 100 g:

Енергетска вредност 577 KJ (138 Kcal)
Протеин 6,78 g
Масти

од кои заситени

4,41 g

0,7 g

Прехрамбени влакна 5,39 g
Јаглехидрати

од кои шеќери

9,9 g

5,9 g

Сол 0,09 g
ПОСНО
MK