Јагода

ден150

Состојки: Пире од јагода 40%, бадемово млеко, чиа семе, фруктоза и Витамин Ц.

Просечни нутритивни вредности на 100 g:

Енергетска вредност 593 KJ (142 Kcal)
Протеин  6,86 g
Масти

од кои заситени

 4,45 g

0,71 g

Прехрамбени влакна  5,61 g
Јаглехидрати

од кои шеќери

 10 g

6,1 g

Сол  0,09 g

415 на залиха

ПОСНО
MK